NACHES TRIO                 Praha - Berlin
Naches Trio
info@naches-trio.com +49/30/659 41 698 (D) +420 731 379 129 (CZ)

 

 Tereza Rejšková  (Housle)

 

Tereza Rejšková hraje na housle  od pěti let. S židovskou hudbou se  poprvé setkala jako devítiletá  v pražském pěveckém sboru  Mišpacha a posléze ve skupině  Prague Klezmerim, se kterou má  za sebou přes 20 let vystupování  na festivalech a koncertech v ČR i  zahraničí. Díky účasti na letní  škole Yiddish Summer Weimar si  nejen prohloubila své znalosti  klezmer žánru, ale také se mohla  setkat s Jeannine a Jonathanem  Jurovými, se kterými společně v  r. 2012 založili Naches Trio. Vedle  klezmer hudby se s radostí věnuje také hudbě klasické. 

 


 

Jonathan Jura

(Klavír)

Jonathan Jura se začal věnovat klavírní hře v sedmi letech. Po absolutoriu berlínského hudebního gymnázia Carla Philippa Emanuela Bacha, na kterém vedle klavíru studoval také skladbu, pokračoval na vysoké škole Hannse Eislera studiem korepetice. Vedle hry v různých ensemblech a výuky hudby v hudební škole Musikkabinett ANIMATO, kterou sám založil, doprovází také světoznámý Hellersdorfer Jugendchor na koncertech a soutěžích v Německu i zahraničí. Intenzívně se zabývá klasickou hrou, stejně jako dále rozvíjí svůj zájem o klezmer hudbu, podpořený účastí na kurzech vedených Alanem Bernem a dalšími v rámci Yiddish Summer Weimar. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 Jeannine Jura  (Klarinet,      Basklarinet,    Flétna)

Jeannine Jura se od svých studií na berlínské Universität der Künste aktivně podílí na různorodých, často interdisciplinárních  projektech a působí v řadě těles,  které se věnují např.  experimentálnímu hudebnímu  divadlu, improvizaci a tanci. Od  roku 1997 hraje spolu se svým  manželem Jonathanem v Duo  Espressivo. Svůj dlouhodobý zájem  o lidovou hudbu východní Evropy a  klezmer si prohlubuje od r. 2008 na  kurzech Yiddish Summer Weimar,  kde má možnost se setkávat  s inspirativními umělci z celého  světa. 

  

 

 

UA-66740015-1